| Number Of Contacts | 3 |
|---|---|
| Working Current | 25-30A |
| High Voltage Resistance | ≥3000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Pin Materials | SUH446 WITH COPPER, CORED RATIO 2:1 |
| Current Rating | Up To 200A |
| Operation Current | 30A |
|---|---|
| Plate Materials | SAPH440 |
| Ceramic Materials | 95% AL2O3 |
| Connection Type | Terminal Fixation-bolts |
| Pins Materials | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Pin Material | SUH446 Steel |
|---|---|
| Working Press | 3.0MPa |
| Insulation Resistance | 2000MΩ Min |
| Tab Material | SPCC |
| Thickness | 2~5 μm. |
| Plage de pression | 2- 5MPa |
|---|---|
| Matériel | 45 en acier |
| Plage de température | -70℃ à 300℃ |
| Application du projet | Produits industriels |
| Rating de la tension | 12V-540V |
| Voltage Rating | 250V |
|---|---|
| Working Press | 3.0MPa |
| Burst Test | 5.0MPa |
| Temperature Range | -55°C To +125°C |
| Dielectric Withstanding Voltage | 1500V AC |
| Package Quantity | 1000 |
|---|---|
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
| Maximum Current | 30A |
| Voltage Rating | Up To 600V |
| Termination Style | Solder Cup |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Working Current | 70A MAX |
| Flame Resistance | UL94V-0 |
| Dielectric Strength | 1500V AC |
| Current Rating | Up To 50A |
| Estimation de la température | -70°C à 300°C |
|---|---|
| Résistance à l'isolation | 1000MΩ |
| résistance à l'impact | 200N |
| Estimation de tension | 1000V |
| Résistance de jet de sel | 48h La zone rouillée < 5% |
| Estimation de la température | -70°C à 300°C |
|---|---|
| Matériel | 45 en acier |
| résistance à l'impact | 200N |
| Résistance diélectrique | Pour les appareils à combustion |
| Résistance à l'isolation | 1000MΩ |
| Estimation de tension | 12V-540V |
|---|---|
| Application du projet | Industriel |
| Plage de température | -70℃ à 300℃ |
| Traitement de surface | Nickel au bain chaud |
| Matériel | 45 en acier |